Timisoara Darts Corner
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Timisoara Darts Corner

Discutii generale despre Darts-ul din Vest
 
AcasaGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 HELP pt un nou forum de darts

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
profdarts




Mesaje : 16
Data de inscriere : 22/05/2010

HELP pt un nou forum de darts Empty
MesajSubiect: HELP pt un nou forum de darts   HELP pt un nou forum de darts Icon_minitimeDum Mai 23, 2010 11:19 pm

Salutari din sudul tarii,
Cu scuzele de rigoare....ma puteti ajuta careva, cine se pricepe fff bine, va rog, sa pun pe picioare un forum ?
Eu am lucrat ceva la el, la grafica dar mi-am prins urechile prin alte setari si acum dau marunt din buze!
Ma revansez si eu cum pot....dau filme subtitrate in Ro pt telefoane mobile, sau gasim noi o varianta !!!
Pot fi contactat fie pe profdarts@yahoo.com fie la 0726 806 091 - Raul
Multumesc
Sus In jos
profdarts




Mesaje : 16
Data de inscriere : 22/05/2010

HELP pt un nou forum de darts Empty
MesajSubiect: Re: HELP pt un nou forum de darts   HELP pt un nou forum de darts Icon_minitimeDum Mai 23, 2010 11:21 pm

profdarts a scris:
Salutari din sudul tarii baieti,
Cu scuzele de rigoare ca apelez tocmai la voi....ma puteti ajuta careva, cine se pricepe fff bine, va rog, sa pun pe picioare un forum ?
Eu am lucrat ceva la el, la grafica dar mi-am prins urechile prin alte setari si acum dau marunt din buze!
Ma revansez si eu cum pot....dau filme subtitrate in Ro pt telefoane mobile, sau gasim noi o varianta !!!
Pot fi contactat fie pe profdarts@yahoo.com fie la 0726 806 091 - Raul
Add forum este : http://profdartsforum.forumotion.com
Multumesc mult.
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 107
Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

HELP pt un nou forum de darts Empty
MesajSubiect: Re: HELP pt un nou forum de darts   HELP pt un nou forum de darts Icon_minitimeMar Mai 25, 2010 11:18 am

Orice nelamuriri ai doar intreaba si te vom ajuta atat cat putem
Sus In jos
http://forum.goo-dart.com
profdarts




Mesaje : 16
Data de inscriere : 22/05/2010

HELP pt un nou forum de darts Empty
MesajSubiect: Re: HELP pt un nou forum de darts   HELP pt un nou forum de darts Icon_minitimeMar Mai 25, 2010 11:43 am

Pai as avea cateva nelamuriri :
1. Culoarea de fond a cadrului forumului pe care eu am stabilit-o- de cate ori este accesat forumul, este o alta culoare! si cu toate ca eu incerc sa-i setez o culoare (cod #808080 de ex.) imi intra o cu totul alta culoare! De ce?
2. Exista coduri pentru culori cu textura (html) ?
3. cum pot desparti butoanele de pe bara de navigatie? daca intri admin pe forum, este vorba de bara cu butoane forum-home-log in etc. Ele sunt puse intr-o bara pe care as vrea sa o scot astfel incat butoabele sa apara separat si putin despartite.
Si ar mai fi dar poate cu timpul daca aveti rabdare sa-mi explicati daca mai vin cu ceva intrebari?
Multumesc Admin si apreciez!
Dau un zaibar cand venim la Tg mures, dacda vi acolo!
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 107
Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

HELP pt un nou forum de darts Empty
MesajSubiect: Re: HELP pt un nou forum de darts   HELP pt un nou forum de darts Icon_minitimeMar Mai 25, 2010 12:42 pm

Sa le luam pe rand:
-culoarea , eu aklo nu am umblat am ales o tema care am cosnsiderat-o mai potrivita si nu iam umblat la setarile de culoare dar teoretic din cate am vazut eu se poate schimba si sa ramana salvata akm depinde cum iti afiseaza tie ;
-in ceea ce priveste bara cu de butoane din panoul de administratre - afisare (nu sh exact cum e la tine) aklo poti sa scoti sau sa introduci butoane si sa le pozitionezi cum doresti ,
dar.......e mai complicat asa, eu cred ca cel mai bine cand ne intalnim la Tg Mures , eu o sa am oricum laptopu cu mine si atunci aklo o sa lamurim mult mai multe ca imi e foarte greu sa-ti explic toti pasii mai ales ca nu stiu exact cum sunt pozitionate setarile pt forumul tau sau cum sunt denumite.
sau ar mai fi o varianta sa ma faci moderator pe forumul tau si atunci o sa vad despre ce e vorba si atunci colaborand putem face modificarile pe care le doresti.Pe forumul tau sunt inregistrat cu dany_elspartano. Wink
Sus In jos
http://forum.goo-dart.com
profdarts




Mesaje : 16
Data de inscriere : 22/05/2010

HELP pt un nou forum de darts Empty
MesajSubiect: Re: HELP pt un nou forum de darts   HELP pt un nou forum de darts Icon_minitimeMar Mai 25, 2010 2:28 pm

Multumesc mult pt raspuns,m-a ajutat ceva!
Apreciez!!!!
Ai cumva idee de unde pot da un download la niste butoane mai faine? butoane pt home,register,forum,log in, log out, etc?
Sus In jos
profdarts




Mesaje : 16
Data de inscriere : 22/05/2010

HELP pt un nou forum de darts Empty
MesajSubiect: Re: HELP pt un nou forum de darts   HELP pt un nou forum de darts Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 12:43 am

Daca aveti poze de la competitiile voastre, dati-mi va rog link-ul pt al posta la noi si eventual o scurta prezentare a clubului si competitiilor voastre. Multumesc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





HELP pt un nou forum de darts Empty
MesajSubiect: Re: HELP pt un nou forum de darts   HELP pt un nou forum de darts Icon_minitime

Sus In jos
 
HELP pt un nou forum de darts
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» forum nou pentru iubitorii darts-ul din timisoara si nu numai
» Darts Club Oradea va invita pe toti pasionatii de darts sa luati parte la primul Campionat de Darts organizat in Oradea
» Premier League Darts
» 9 Darts...
» Antrenamente darts

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Timisoara Darts Corner :: ARHIVA-
Mergi direct la: