Timisoara Darts Corner
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Timisoara Darts Corner

Discutii generale despre Darts-ul din Vest
 
AcasaGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 master 2009-2010

In jos 
+3
hutzibro
paul-ice
razvanBV
7 participanți
AutorMesaj
razvanBV




Mesaje : 13
Data de inscriere : 09/06/2010

master 2009-2010 Empty
MesajSubiect: master 2009-2010   master 2009-2010 Icon_minitimeLun Iun 14, 2010 8:26 am

salutare si felicitarii tuturor care au luat parte la master!
sper ca toata lumea care a fost s-a simtit bine la noi aici la bran!felicitari mai ales lui daniel racoveanu, care dupa un incept mai slab si-a aratat valoarea in finala unde era sa si inchida din 11 sageti! felicitari si lui vlad popa care a jucat senzational pe tot parcursul concursului, si sa nu ii uit pe laci si kuvi care au fost pe locul trei! inca o data felicitari tuturor si sa ne vedem la urmatorul concurs!
PS: cred ca toti am avut ceva din aceste meciuri( multe) care le-am jucat. bafta in cotinuare si vorba lu' bila "sa va mearga drept la tinta"
Sus In jos
paul-ice

paul-ice


Mesaje : 200
Data de inscriere : 21/03/2010
Varsta : 50
Localizare : ORADEA

master 2009-2010 Empty
MesajSubiect: Re: master 2009-2010   master 2009-2010 Icon_minitimeLun Iun 14, 2010 4:11 pm

Felicitari tuturor participantilor la MASTER.
Am auzit ca a fost ceva de vis.
FELICITARI Bubu pentru oraganizare si intregii tale echipe pt ca incercati si si reusiti sa faceti ceva atat de frumos.
FELICITARI DANIEL, VLAD, KUVI SI LACI pentru meciurile frumoase si pentru rezultate.
FELICITARI Razvan pentru 170.

Ma bucur ca au iesit toate asa cum trebuia si ca toata lumea este multumita ...........nu atat de rezultatele obtinute individual cat de organizare si de distractia care a fost .
M-am gandit mult la voi dar sa stiti ca am tinut in permanenta legatura cu Gabi , Sorin si Tica asa ca am trait si eu putin din atmosfera de la Bran.Regret ca nu am fost alaturi de voi ...........macar sa va incant cu niste dansuri speciale Smile))

Salutari si la mai mare la toata lumea
Sus In jos
hutzibro

hutzibro


Mesaje : 7
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 44
Localizare : Piatra Neamt

master 2009-2010 Empty
MesajSubiect: Re: master 2009-2010   master 2009-2010 Icon_minitimeLun Iun 14, 2010 7:59 pm

De unde sa incep ???
A fost ceva de vis,desi eu personal nu am facut mare branza (lasa ca ma fac eu mare) !
As vrea sa transmit atat de multe lucruri atator persoane... baieti (si fete),cred ca am demonstrat ca putem duce acest hobby al nostru foarte departe...
Felicitari tuturor celor care au fost prezenti ! Felicitari Lui Bubu si Sebi pentru organizare ! Chiar daca a fost atat de obositor incat la un moment dat toti am zis ba ca vrem acasa, ba ca ne ingropam sagetile,ba ca nu vom mai arunca la placa luni bune dupa acest concurs, sunt convins ca daca s-ar face un masters saptamana viitoare,s-ar arunca la placa cu si mai multa patima.
Personal,vreau sa le multumesc celor patru membri ai echipei nationale pentru cele trei meciuri minunate de la sfarsit !
La meciul lui Kuvi cu Daniel am urlat atat de mult pentru amandoi,incat la un moment dat nici eu nu mai stiam sigur cu cine tin. Cred ca Daniel ne-a aratat tuturor ce se poate intampla atunci cand pui suflet in acest joc (eu nu mi-am inchipuit vreodata ce inima poate sa aiba campionul nostru - un mare BRAVO !!! pentru tine,Daniel)
Cat despre Vlad, cred ca faptul ca a pierdut aceasta finala ii va aduce in lunile urmatoare o crestere de forma fantastica,pentru ca din ce mi-am dat eu seama este un luptator. Sa nu-l uitam pe Laci - e ca o masinarie bine unsa care cu siguranta va face mare cinste Romaniei in meciurile din Turcia. Pe Kuvi l-am auzit spunand dupa ce a pierdut semifinala ca el e multumit ca a obtinut ceea ce si-a propus (e membru al echipei natioanale de darts).Kuvi vreau sa iti spun doar atat : e timpul sa devii constient de valoarea ta si sa reusesti de acum sa iti descatusezi potentialul imens pe care il ai (crede-ma ca nu putini sunt cei care te vedeau campion).
Pacat de absenta lui Bila ... nu vreau sa zic si eu cum am mai auzit pe altii (ca e jucatorul cel mai in forma sau ca sigur ar fi iesit campion etc),dar e mare pacat ca nu a putut sa arate ceea ce poate si sa ne incante si pe noi cu darts-ul pe care il joaca.
Cred ca am sa ma opresc aici,ca sa nu mai debitez prostii !!!
Desi de abia am ajuns acasa, ma gandesc cu nerabdare la urmatoarele concursuri in care ne vom intalni !
Va saluta de la Pietricica Dragos si sa va mearga la tinta !!!
Sus In jos
paul-ice

paul-ice


Mesaje : 200
Data de inscriere : 21/03/2010
Varsta : 50
Localizare : ORADEA

master 2009-2010 Empty
MesajSubiect: Re: master 2009-2010   master 2009-2010 Icon_minitimeLun Iun 14, 2010 8:23 pm

Si normal ca marele absent Bila............ar fi facut sa arate altfel calasamentul final dar ..........probabil a fost o alegere mai buna pentru viitorul sau. Banuiesc cum a stat saracul de el cu capul pe perna si vineri si sambata seara .....pentru ca acelasi sentiment l-am trait si eu.
Lasa Bila ca iti iei tu revansa cu proxima ocazie.Sanatate sa ai si grija .........nu mai incerca sa dai la tinta ....mergand pe bicicleta....... lol! lol! lol!
Numai bine
Sus In jos
paul-ice

paul-ice


Mesaje : 200
Data de inscriere : 21/03/2010
Varsta : 50
Localizare : ORADEA

master 2009-2010 Empty
MesajSubiect: Re: master 2009-2010   master 2009-2010 Icon_minitimeLun Iun 14, 2010 8:25 pm

Mircea Palmares..............astept si de la tine ....o parere .....un comentariu original...........
Sanatate boierule
Sus In jos
Skillo




Mesaje : 98
Data de inscriere : 03/03/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

master 2009-2010 Empty
MesajSubiect: Re: master 2009-2010   master 2009-2010 Icon_minitimeMar Iun 15, 2010 4:03 am

Salutare tuturor,

Nu pot sa incep decat cu un mare BRAVO pentru campion, sau vorba lu' Mircea...... felicitari Daniel Rocky...oveanu.
E un sentiment deosebit atunci cand dupa un an de munca ti se atarna o medalie de gat (am si eu in trecut la alt sport 14 medalii din care 8 de campion national si cunosc sentimentul).

Chiar daca ai iesit pe 2, felicitari si tie Vlad si sper ca pe viitor sa iti continui ascensiunea pana cand finalele din Romania cu care ne-ai obisnuit sa devina finale ce se desfasoara afara.

Legat de Laci si Claudiu pe langa fellicitari tin sa va transmit ca la voi nu e nici o surpriza, deoarece personal va vedeam cel putin pe unul din voi in finala.Spun asta deoarece ati prins amandoi un varf de forma extraordinar inainte de Master fapt care va recomanda usor in finala insa nu a fost sa fie.

Sper ca toti 4 sa ne reprezentati cu succes tara, sa faceti o surpriza placuta si atunci sa le demonstrati la toti ca am crescut in valoare si se poate juca dart's de calitate in Romania.

Felicitari totodata Federatiei pentru efortul depus in tot anul competitional ,in special Bubu si Sebi.

A fost o munca destul de grea insa prin ceea ce ati facut ati ridicat un pic nivelul acestui joc in Romania si usor usor asa cum am mai zis in trecut vom reusi cu ajutorul vostru si mai ales cu multa munca din partea fiecaruia sa spunem ceva la un concurs afara.


Imi pare rau ca nu am reusit sa ajung sa bem un suc de hamei insa am fost foarte prins zilele trecute si nu am avut cum dar la anul cu siguranta voi fi acolo ca jucator.
Anul asta am debutat,am jucat 6 luni ,suficient cat sa imi intre microbul in sange asa ca in sezonul viitor vorba lu' Frankfurt...VA SPARG SA MOARA MAMA!

PS:sa nu uit felicitari Razvan pentru inchidere!


Skillo...just Dart's!
Sus In jos
Sorin

Sorin


Mesaje : 47
Data de inscriere : 13/01/2010

master 2009-2010 Empty
MesajSubiect: Re: master 2009-2010   master 2009-2010 Icon_minitimeMar Iun 15, 2010 7:17 am

Salutare prieteni...
Am sa revin cu comentarii de la acest Masters in momentul cand voi avea putin timp mai mult....
Vreau totusi sa-i felicit pe toti cei care au participat la acest maraton de darts pe Daniel ,Vlad,Laci si Claudiu care au reusit sa fie printre primii patru jucatori care ne vor reprezenta in Turcia ...Felicitari...
Daca ceva ma impresionat intr-o masura mai mare a fost unitatea de care au dat dovada cei din Bucuresti ,Tg Mures,Brasov,cea ce la noi cei din vest se pare ca ne lipseste aceasta unitate ....eu personal m-am simntit singur ...imi pare rau trebuie sa spun asta ...In schimb am avut mai mult sprijin din partea prietenilor mei din Bucuresti care m-au sustinut intodeauna...in special Mirciulica si nu numai el....Au fost momente in care am ramas cu gust amar.......
Dar revin pe acest subiect,momentan trebuie sa plec....


Sorin...
Sus In jos
RED

RED


Mesaje : 31
Data de inscriere : 15/12/2009
Varsta : 49
Localizare : ARAD

master 2009-2010 Empty
MesajSubiect: Felicitari...   master 2009-2010 Icon_minitimeMar Iun 15, 2010 11:22 am

Felicitari Daniel...Vlad....Loti si in special lui Claudiu pentru performanta voastra......Felicitari tuturor celor care faceti posibil darts-ul ca sport in Romania.....felicitari tuturor jucatorilor de darts din Romania.....sper ca in noul sezon competitional sa ma alatur voua mult mai mult decat am facut-o in anul acesta......si va spun sincer....chiar daca nu am fost atat de prezent printre voi.....ma bucur enorm ca fac parte din aceasta familie a darts-ului din Romania......(ma mai tine la curent Sodo)...

RED(Adi de la Arad).....
Sus In jos
paul-ice

paul-ice


Mesaje : 200
Data de inscriere : 21/03/2010
Varsta : 50
Localizare : ORADEA

master 2009-2010 Empty
MesajSubiect: Re: master 2009-2010   master 2009-2010 Icon_minitimeMar Iun 15, 2010 6:53 pm

Hai Sorine ca te asteptam cu amanunte............despre ce este vorva........cine ce cust amar
Cine a indraznit sa te supere? Question Question Question
Sus In jos
Sorin

Sorin


Mesaje : 47
Data de inscriere : 13/01/2010

master 2009-2010 Empty
MesajSubiect: Re: master 2009-2010   master 2009-2010 Icon_minitimeJoi Iun 17, 2010 10:24 am

Va salut din nou prietenii mei....cum merge treaba ?...da-ti in boardul ala ?...ca eu am zis ca numai ...gata!...forever!.....dar poti??!!!...la naiba ,ma mancat mana inca din prima zi dupa ce am ajuns acasa si am dat in EL ,plus ca marti seara am mai fost si la prietenii mei din Tequila Timisoara ....ce nu facem de dragul acestui sport minunat....orice...Asta este... numai pot renunta ,ceva ma impinge sa merg mai departe si cred ca si voi simntiti la fel...Let"s play darts!....
In legatura cu Masters-ul ce sa zic ?....Minunat din toate pct de vedere ...organizare ,atmosfera si toate alea....plus numai spun de toate meciurile care sau disputat atat la cat. intai cat si la cat. a doua....Superb...fara cuvinte ...suntem pe drumul cel bun zic eu ....Meciuri traite la intensitate maxima ,emotii cat China si morcovi gaseai cat sa aprovizionezi o unitate militara Sad ...
Daca in prima zi eu m-am calificat in detrimentul lui George avand acelasi nr de pct ,dar diferenta s-a facut in meciul direct iata ca a doua zi am comis-o eu...in lupta directa cu Eddie siToma ,toti trei luptam pt cele doua locuri care au mai ramas ,Claudiu si Laci fiind calificati ...in meciul direct Eddie a fost mai bun si asta a contat in clasament...dar vreau sa spun ca lupta in grupa a fost pana in ultima clipa ,cu Toma am facut un meci cred eu extraordinar amandoi..4-4..e superb sa joci cu el si cred ca si el merita mai mult dar ca si mine a depins de alte rezultate in grupa lui din opt din a treia zi si nu a reusit calificarea in careul de asi..
Totusi vreau sa-i multumesc prietenului meu Claudiu care a incercat sa castige cu Edie sau cu Toma dar din pacate pt. mine nu a reusit si cred ca si lui ii pare rau....nu as vrea Claudiu sa crezi ca sunt suparat pe tine ca nu ai reusit si daca ti la gluma "vorba ta"...Du-te la Dracu" ...asta este ...greseala a fost a mea ca nu am reusit sa castig pe mana mea cu Eddie ...dar sat este sportul si de aceea il iubesc si trebuie sa stim sa mai si pierdem ca sa avem ce invata in viitor...
Pe final vreau sa -i felicit pe toti participantii de la amandoua categorii unde toti cred ca au facut meciuri extraordinare si abia astept sa ne vedem cu totii cat ma i curand.....Semifinalele si finala au fost de is cu rastunari de situatie mai ales in semifinala Claudiu vs Daniel unde Claudiu a fost asa de aproape.....ooooffff!!!!!.....dar a fost frumos....
Va salut pe toti si am sa mai revin....
PLAY DARTS!!



Sorin....
Sus In jos
paul-ice

paul-ice


Mesaje : 200
Data de inscriere : 21/03/2010
Varsta : 50
Localizare : ORADEA

master 2009-2010 Empty
MesajSubiect: Re: master 2009-2010   master 2009-2010 Icon_minitimeVin Iun 18, 2010 8:53 pm

Uita niste filmulete daca vreti sa va mai aduceti aminte de MASTER 2010- BRAN
FRUMOS SPECTACOL




https://www.youtube.com/watch?v=i6o_jj59WqY


https://www.youtube.com/watch?v=hXnMCzANFjU




Daca mai aveti filmulete , poze de la concursuri va rog sa le transmite-ti pe adresa mea de email
pauloradea@yahoo.com

merci
Sus In jos
maxx




Mesaje : 1
Data de inscriere : 19/06/2010

master 2009-2010 Empty
MesajSubiect: Salutare tuturor   master 2009-2010 Icon_minitimeSam Iun 19, 2010 2:45 pm

Vreau doar sa va anunt ca pe site-ul federatiei - www.federatiedarts.ro - au fost postate fotografii din timpul concursului de MASTER de la Bran, la sectiunea foto-video. Cei care nu au putut ajunge pot vedea acolo ce atmosfera extraordinara a fost si ce conditii de joc excelente au avut participantii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





master 2009-2010 Empty
MesajSubiect: Re: master 2009-2010   master 2009-2010 Icon_minitime

Sus In jos
 
master 2009-2010
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» BAFTA PARTICIPANTILOR LA MASTER
» Master Tequila Beginners
» Primul Master Tequila
» Master TEQUILA BEGINNERS
» PLECARE LA BRAN PTR MASTER!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Timisoara Darts Corner :: ARHIVA-
Mergi direct la: