Timisoara Darts Corner
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Timisoara Darts Corner

Discutii generale despre Darts-ul din Vest
 
AcasaGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Lamentare

In jos 
+2
paul-ice
Geanta
6 participanți
AutorMesaj
Geanta

Geanta


Mesaje : 40
Data de inscriere : 21/04/2010
Localizare : Timisoara

Lamentare Empty
MesajSubiect: Lamentare   Lamentare Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 6:48 am

Mi-am gasit si eu un loc unde sa ma plang, dar de cand am venit la Arad jocul imi merge groaznic. Dupa standardele mele, chit ca am pierdut in acel meci inversunat, am jucat bine. In schimb de ceva vreme incoace imi merge tare greu. Am schimbat shafturi, de la medii la foarte scurte - shafturi cu care in trecut aruncam bine, si jocul meu a avut de suferit. Apoi am revenit la shafturile vechi, aruncam parca mai bine, dar tot nu e ce trebe. Mai am si niste flighturi noi, din nou un model cu care am jucat in trecut si cu care m-am descurcat. Si ca sa imi pun capac, fiind inchis clubul aseara am jucat pe aparat cateva leguri. NUMAI si NUMAI avioane am dat. Si asa trec printr-o perioada mai neagra, cand am pus de la 26 de grame, mana pe sagetile de aparat de 18 grame nu am mai simtit nici un fel de control. Stau si ma intreb daca ar merita sa merg la concrusul pe aparat de la Old Lady's Pub din August.

Puteti sa imi dati voi un sfat sau o vorba de duh?
Sus In jos
paul-ice

paul-ice


Mesaje : 200
Data de inscriere : 21/03/2010
Varsta : 50
Localizare : ORADEA

Lamentare Empty
MesajSubiect: Re: Lamentare   Lamentare Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 10:37 am

Frate Geanta ce sa-ti spun eu ..............eu stiu ca perseverenta si antrenamentele sustinute ajuta.Si mai astiu ca ar fi bine sa te antrenezi cu cineva mult mai bun ca tine pt ca asa .........ai si de invatat si esti si stimulat.Despre sageti ...nu stiu ce sa zic ....fiecare simte sagetile in felul lui.Eu pot sa zic ca te-am vazut la Arad si as incerca sa corectez pozitia corpului .Am sa-ti trimit pe email un stiudiu facut pentru a incerca sa ajungi la o lovitura mai buna .
Salut si incearca sa-ti revii si sa te antrenezi............imedat incepe campionatul Smile)
ps; Merci de email .....bestiale

Atunci pa
Sus In jos
clobeer

clobeer


Mesaje : 200
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 55
Localizare : timisoara

Lamentare Empty
MesajSubiect: Re: Lamentare   Lamentare Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 12:40 pm

Adi daca pot sa te ajut cumva nu ezita sa ma intrebi? Cat despre perioada in care dai rau pot sa-ti spun ca si eu am avut una la fel in decembrie si ianuarie si atunci am schimbat toata tehnica de aruncare practic am trecut la alt stil. Chestia cea mai importanta este ca in timpul acestor schimbari ,pe care le vei tot avea, sa nu pui presiune pe tine si sa nu dai ptr puncte ci doar din dorinta de a-ti imbunatatii stilul de aruncare. Nu trebuie sa te astepti la rezultate rapide ci trebuie sa ai rabdare si vei vedea ca imbunatatindu-ti stilul rezultatele vor veni de la sine.
In rest pot sa-ti dau sfatul sa nu te grabesti si sa nu mai joci numai cu parteneri ci (si asta este esential) mai mult timp in fata boardului sa ti-l petreci de unul singur. Doar daca te antrenezi singur poti sa evoluezi ptr ca jucand cu cineva vrei sa fi mai bun ca ala dar nu mai reusesti sa-ti controlezi stilul de joc.
Deci daca te mai framinta ceva intreaba-ma si pe cat pot te voi ajuta cu drag. In rest rabdare si mult antrenament.
SA-TI MEARGA DREPT LA TINTA!!!!!
PS Sa sti ca si schimbarea sagetiilor te poate ajuta uneori!
Sus In jos
Geanta

Geanta


Mesaje : 40
Data de inscriere : 21/04/2010
Localizare : Timisoara

Lamentare Empty
MesajSubiect: Re: Lamentare   Lamentare Icon_minitimeJoi Iul 15, 2010 3:47 pm

va multumesc pt sfaturi. De fapt de azi am si inceput sa joc singur, si voi incerca pe cat posibil sa implementez mailul lui Paul. Sunt constient ca modul in care imi iau pozitia de aruncat nu este chiar bistosh, si mai am de lucrat. Cum spune si Claudiu, asta trebuie exersat de unul singur. Azi am incercat cu boardul meu ciuruit sa exersez alinierea umarului cu ochiul si cu sageata. E ... cam incomod, dar devine natura secundara odata ce te obisnuiesti ma gandesc. Am fost foarte frustrat ieri ... dar azi m-am mai incurajat. Cred ca faptul ca am ezistat de atata timp sa imi cumpar un board nou acasa a fost o greseala. Traiam sub impresia ca imi este mai bine sa vin la club in timpul liber si sa joc acolo fie singur sau cu cine se nimerea. Problema in schimb este ca si atunci cand joci singur, la club sunt multe lucruri care iti distrag atentia ... Am incercat sa pun in practica ce scria in cartea recomandata de claudiu si costi, si anume ca darts nu se va juca niciodata in liniste si fara presiuni - probabil asta se aplica celor care deja stapanesc tehnica foarte bine. Imi voi cauta un board zilele astea si pana in august voi incerca sa pun pa punct anumite chestii. Apropos, clau, s-au dat toate boardurile de la club ce erau de vanzare? Cat despre sageti sunt cat se poate de multumit de ele ... nu a-si putea zice acelasi lucru despre sagetile mele de aparat pe care pana aseara nu mai pusesem mana din martie.

Merci, dragi colegi!
Sus In jos
bubu




Mesaje : 16
Data de inscriere : 11/02/2010

Lamentare Empty
MesajSubiect: Re: Lamentare   Lamentare Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 7:38 am

Salut,
daca te intereseaza boarduri, am de la Master, boarduri BLADE III cu 130 lei.

Nr meu de tel este 0745147766
Sus In jos
Geanta

Geanta


Mesaje : 40
Data de inscriere : 21/04/2010
Localizare : Timisoara

Lamentare Empty
MesajSubiect: Re: Lamentare   Lamentare Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 9:05 am

Bubu,

Ma intereseaza dar vreau sa fie staple free, cum zic britanicii. Adica sa nu fie rama de sarma capsata in board. Am avut una asa si dupa ce am lovit sarma de mai multe ori cu sageata in mai multe locuri a inceput sa imi sara capsele. La un moment dat, dupa vr-o 3 luni de joc am fost nevoit sa dau jos toata rama - am ramas fara delimitare intre numere, si e groaznic asa. Pretul e bun 130 mai ales daca nu e cu capse.
Sus In jos
bubu




Mesaje : 16
Data de inscriere : 11/02/2010

Lamentare Empty
MesajSubiect: Re: Lamentare   Lamentare Icon_minitimeVin Iul 16, 2010 7:32 pm

Nu este cu capse. daca te hotarasti poti sa-mi trimiti adresa de livrare pe mail
Sus In jos
raul501

raul501


Mesaje : 10
Data de inscriere : 09/07/2010
Varsta : 44
Localizare : arad

Lamentare Empty
MesajSubiect: Re: Lamentare   Lamentare Icon_minitimeSam Iul 17, 2010 11:16 am

geanta maichi eu unu zic sa vi la arad ne mai vedem si noi va mai vad si eu pe voi iaca cu tine am mai parlat aici pe forum cu paul pe mess asa incetut incerc si eu sa intru in lumea voastra pentru ca imi place acest joc si zi eu ca am facut o figura buna la arad adica la mine acasa apropo sunt raul de la arad asa sa stie lumea si eu astept ponturi si tot ce imi puteti spune pentru a ma antrena si a ajunge la un nivel mai ridicat al jocului ,acum si eu am investit in sageti si intr-un bord nou mi-am luat un APEX WIRE DE LA HARROWS si sunt mutumit .
Sus In jos
clobeer

clobeer


Mesaje : 200
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 55
Localizare : timisoara

Lamentare Empty
MesajSubiect: Re: Lamentare   Lamentare Icon_minitimeDum Iul 18, 2010 7:24 am

Raul noi avem saptaminal cate un concurs la Timisoara asa ca daca ai drum pe aici te asteptam cu drag. Poti sa te vorbesti si cu Sodo care vine si el pe la noi. Poate ar fi bine sa ne faci o vizita si sa discutam despre antrenamente si tot ce mai trebuie ptr a juca cat mai bine darts. Pacat ca la Arad nu se prea joaca pe pluta dar noi impreuna cu Sodo si cu oameni ca tine, carora la place darts-ul, speram sa schimbam situatia asta. Oricum te rog sa ma intrebi orice si daca sunt in masura sa te ajut o voi face cu placere. Adresa mea de mail este clobeer@yahoo.com.
Saptamina ce vine avem concurs marti si miercuri la o locatie noua si anume IRISH PUB DUBLIN din piata 700. Este foarte usor de gasit ptr ca este chiar in piata 700 langa statia de tramvai.
SA-TI MEARGA DREPT LA TINTA!!!!!
Sus In jos
raul501

raul501


Mesaje : 10
Data de inscriere : 09/07/2010
Varsta : 44
Localizare : arad

Lamentare Empty
MesajSubiect: Re: Lamentare   Lamentare Icon_minitimeDum Iul 18, 2010 4:32 pm

mersi mult pai sa sti ca o sa ajung la timisoara la voi sa parlam despre antrenament despre una alta abea astept si mersi pentru sustinere si da ai dreptate la arad nu se prea joaca pe pluta dar sper sa reusim sa schimbam asta
Sus In jos
Sorin

Sorin


Mesaje : 47
Data de inscriere : 13/01/2010

Lamentare Empty
MesajSubiect: Re: Lamentare   Lamentare Icon_minitimeLun Iul 19, 2010 7:40 am

Salut Raul...
Ma bucur ca ai intrat in randul nostru si sper ca te vei simnti bine alturi de marea familie a darts-lui din Romania si iti garantez ca vei gasi baieti de valoare din toate tara si sper ca vei fi prezent la turneele organizate de FDR....
Poti sa incepi cu deplasari in Timisoara la concursurile de casa organizate de TEQUILA DARTS CLUB si poti sa-l aduci si pe Razvan si impreuna cu mine ne putem deplasa acolo ....m-as bucura foarte mult....
Vreau sa te anunt pe tine si nu numai ca sambata am discutat cu patronul unui local din ARAD in speranta ca vom putea sa facem o asociatie in acea locatie ,unde ne vom putea intalni si noi aradenii ,si sunt convins ca alaturi de Adi (Red) ,de tine si Razvan se vor gasi si alti baieti sa inceapa sa joace darts..Saptamana aceasta merg la din nou sa discut si sper ca vom reusi sa facem ceva ,mai ales ca nu vom plati chirie cea ce ne va fi mult mai usor ....Am sa mai revin cu detalii atunci cand stiu ceva sigur si daca vrei sa vi in Timi contacteaza-ma la nr meu de tel..0765605288

Va salut pe toti...Play Darts!...

Sorin
Sus In jos
Geanta

Geanta


Mesaje : 40
Data de inscriere : 21/04/2010
Localizare : Timisoara

Lamentare Empty
MesajSubiect: Re: Lamentare   Lamentare Icon_minitimeMar Iul 20, 2010 5:02 pm

Bubu, merci fain de oferta. Am cumparat pana la urma de la Claudiu. Era mai la indemana.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lamentare Empty
MesajSubiect: Re: Lamentare   Lamentare Icon_minitime

Sus In jos
 
Lamentare
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Timisoara Darts Corner :: ARHIVA-
Mergi direct la: