Timisoara Darts Corner
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Timisoara Darts Corner

Discutii generale despre Darts-ul din Vest
 
AcasaGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 ABERANT..............

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
paul-ice

paul-ice


Mesaje : 200
Data de inscriere : 21/03/2010
Varsta : 50
Localizare : ORADEA

ABERANT.............. Empty
MesajSubiect: Re: ABERANT..............   ABERANT.............. Icon_minitimeMar Iul 19, 2011 9:13 pm

Eventual .....vin cu o propunere ......sedinta s aaiba loc si online pe skype......si asa ar putea participa mai multa lume ....adica mai multe cluburi existente si eventual cele in devenire .Doar traim in era internetului.Ce parere aveti?
Sus In jos
micutzu

micutzu


Mesaje : 48
Data de inscriere : 15/12/2009
Localizare : Timisoara

ABERANT.............. Empty
MesajSubiect: Re: ABERANT..............   ABERANT.............. Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 9:18 am

Salutari la toata lumea,

Subscriu si eu la cele spuse de Paul mai jos, mai ales ca nu stiu exact cati dintre noi vom putea ajunge de vineri la Mioveni pentru a putea fi prezenti la aceata sedinta. Si de aceea fraza: ' Neprezentarea cluburilor la aceasta sedinta atrage dupa sine faptul ca sunt de acord cu deciziile luate in cadrul sedintei' , nu-si prea are locul in acest context. Poate ca ar fi mai bine sambata, in ziua cocursului propriu-zis, ca macar fiecare presedinte/viitor presedinte de club sa primeasca in scris sarcinile si obligatiile atat ale Federatiei, cat si ale cluburilor, pentru ca mai apoi sa se poata consulta cu toti membrii fondatori sau/si cotizanti in vederea afilierii la federatie. Nu ar fi rau sa putem avea acces si la contractul de sponsorizare al Federatiei, asta pentru a nu se mai isca discutii pe tema locatiilor pentru desfasurarea regionalelor/nationalelor (dpdv al existentei BDG-ului ca distribuitor in locatia respectiva), cat si a suplimentului de premiere din partea sponsorului la regionale (daca va mai fi vorba de asa ceva). Intr-un cuvant ... TRANSPARENTA Smile

Sa speram ca cei din conducerea Federatiei vor tine cont de doleantele noastre si sa in felul acesta vom putea trece la o noua etapa in ceea ce priveste dezvoltarea la nivel national si international a darts-ului romanesc.

Numai bine,
ADY
Sus In jos
paul-ice

paul-ice


Mesaje : 200
Data de inscriere : 21/03/2010
Varsta : 50
Localizare : ORADEA

ABERANT.............. Empty
MesajSubiect: ABERANT..............   ABERANT.............. Icon_minitimeLun Iul 18, 2011 7:36 am

SEDINTA INCEPUTULUI DE AN COMPETITIONAL 2011-2012
Datorita faptului ca ne vom strange intr-un numar foarte mare cu ocazia Cupei Mioveni, in data de 12 august 2011, ora 19:00, va avea loc "Sedinta inceputului de an competitional 2011-2012". La aceasta sedinta fiecare club infiintat are dreptul sa fie reprezentat de cate doi membri. Daca exista doritori care in viitorul apropiat vor infiinta un club sportiv sunt asteptati la aceasta sedinta in care isi pot exprima opiniile, dorintele, neplacerile, nemultumirile legate de organizarea, desfasurarea competitiilor, nivelul premiilor, atragerea sponsorilor si tot ce este legat de dezvoltarea darts-ului in Romania. Cei ce doresc sa participe la aceasta sedinta sunt rugati sa trimit mail de confirmare pe adresa [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Neprezentarea cluburilor la aceasta sedinta atrage dupa sine faptul ca sunt de acord cu deciziile luate in cadrul sedintei.



Cum naiba Bubule poti spune asa ceva???Cum adica daca nu sunt prezenti reprezentatii unui club inseamna ca sunt de acord cu hotararile luate acolo?????Nu era mai simplu sa gasiti o varianta de votare , de discutare cu cluburile ...chiar si la distanta???
Eu unul ca reprezentant al DCO sunt inpotriva acestei decizii si sunt sigur ca pe viitor nu o sa ne poata nimeni obliga sa facem ceva cu ce nu suntem deacord.Eu orice decizie luata la nivel de federatie vin si o discut cu membri DCo apoi luam o hotarare.Deci ar fi indicat sa fie publicata o agenda cu sarcini si obligatii a Federatiei si a cluburilor apoi sa avem timp macar o saptamana de discutat si de a putea lua o decizie inteleapta.la nationalul de la Timisoara am discutat de TRANSPARENTA......deci eu unul am pretentia ca si cluburile sa fie luate in calcul cand se hotaraste formatul campionatului si sa fie afisat la loc public contractul de sponsorizare cu Federatia .
saluatare si multa bafta
Sus In jos
Continut sponsorizat





ABERANT.............. Empty
MesajSubiect: Re: ABERANT..............   ABERANT.............. Icon_minitime

Sus In jos
 
ABERANT..............
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Timisoara Darts Corner :: Prima categorie :: TIMISOARA DARTS CORNER-
Mergi direct la: