Timisoara Darts Corner
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Timisoara Darts Corner

Discutii generale despre Darts-ul din Vest
 
AcasaGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 excludere membrii din FDR

In jos 
+7
Admin
Eddie
Alex
paul-ice
costi
clobeer
DIRIGU'
11 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Skillo




Mesaje : 98
Data de inscriere : 03/03/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

excludere membrii din FDR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: excludere membrii din FDR   excludere membrii din FDR - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 10:13 am

Salut si eu decizia luata de federatie.

Spun asta, deoarece numai o astfel de decizie ,putea sa fie un punct de plecare in tot ceea ce inseamna disciplina si respect fata de federatie si mai ales fata de restul jucatorilor (tibi sper ca observi ca nu am spus respect pentru "prea iubitii nostrii conducatori ai federatiei").

In 1989 ne-am castigat dreptul la libertate si mai ales ne-am castigat dreptul de a spune ce vrem (chiar daca este o tampenie) ATUNCI CAND VREM.Eram scarbiti de toate interdictiile la care am fost supusi ani la rand si atunci gandeam ca a venit momentul mult asteptat, insa nu a fost deloc asa.Vechii comunisti au imbracat haine de FSN-isti,PD-L-isti,PRM-isti,PSD-isti si dupa ce au golit toate conturile de prin tari straine au cumparat locuri in conducerea tarii de unde au vegheat atent SI INCA VOR VEGHEA la jaful in interes personal.

Acum revenind la oile noastre,DART'S-ul ,am remarcat in putinul timp ce a trecut de la intrarea mea in aceasta familie ca "NEA TIBI" este o figura marcanta in acest sport atat prin felul in care joaca (aici sincer tibi iti acord nota 10) dar si prin prisma scandalurilor si a problemelor creeate.

Daca la stilul de joc nu am nimik de comentat ci doar sa ma uit si sa invat (dar stai ca acum nu mai am unde ca ai fost exclus) ,la partea a doua ma simt nevoit sa iau foc.Spun asta deoarece critici atat tu cat si lingaii scoliti de tine special pentru asa ceva ,tot ceea ce nu este pe placul tau ca opinie si faci orice sa te faci remarcat si mai ales sa ramai "number one" chiar daca asta inseamna sa aplici tactici COMUNISTO-CEAUSISTE adica sa inchizi gura si dreptul la replica (a se citi forumul din Timisoara) ,aplici celebra tehnica SUN TZU ...dezbina si ai vrea tu sa conduci si ceea ce imi provoaca cea mai mare scarba este ca tot tu pozezi in victima "in fata sistemului ".
Fiule am impresia ca doar culegi ceea ce ai semanat.

Poti sa spui ca nu am dreptul sa te critic doar pentru ca joc de prea putin timp dart,s insa este mult prea evident ce incerci sa faci si nu pot sta la o parte.Te-ai luat de Paul,cel care impreuna cu Tica au demonstrat ca se poate organiza o cupa cu 52 de participanti , doar pentru ca nu a fost de acord cu tine ,ai impresia ca toti din Bucuresti si nu numai s-au inscris in partidul ANTI NEA TIBI si ca suntem o adunatura de pupincuristi insa trebuie sa iti aduc aminte ca tu ai fost cel ce a venit la ORADEA cu o ceata de "aplaudaci obositi" si tot tu esti cel care sub haina de pacificator si mentor al darts-ului ce te crezi iti atragi de partea ta pupincuristi comunisti.

Evident cei ce refuza sa creada in ideile tale sunt respinsi,marginalizati,arsi pe rug sau trasi in teapa (la propriu si la figurat)

Cum poti tu sa vorbesti despre hotii,despre faptul ca ai facut cel mai mult pentru acest sport sau despre faptul ca muncesti cel mai mult sa crestem ca valoare atata timp cat iti organizezi propriile cupe,daciade sau mai stiu eu ce liga doar ca sa fii sigur ca iesi pe locul 1,atata timp cat ai tupeul sa ti se plateasca facura electrica de catre cei ce au avut curajul sa invete dart's cu luminile aprinse sau atat timp cat in momentul in care ai vazut ca jucatori veniti din spate au inceput "sa te tavaleasca cam des" si probabil ti-ai simtit vitorul de faraon amenintat ai inceput sa aplici tehnicile murdare amintite mai sus (o tu nici nu visezi batrane cati in cale mi s-au pus/toata floarea ce vestita a intregului apus)

Puteai sa spui ca esti invidios pe bucuresteni ca au metrou,ca la noi intoarce trenul,ca avem casa poporului,arcul de triumf,ministerul tineretului si sportului sau ca aici va avea sediu Federatia de Dart's din Romania si te credeam .
Era mult mai sanatos decat circul asta ieftin.

In concluzie nu pot decat sa regret ca nu ai inteles ca aceasta cale aleasa de tine e una gresita chiar daca toti au incercat sa iti arate adevarul,puteai sa lasi si tu ceva de la tine probabil lasau si altii si ajungeati la un numitor comun,nu pot decat sa regret ca si altii precum ZO-LEE te sprijina chiar daca asta inseamna sa renunte la dart's si mai ales regret ca s-a ajuns aici.

Drumul nostru al jucatorilor ce facem asta din placere,pasiune si pentru rezultate va continua si fara tine si ne vom concentra sa facem Romaniei o imagine cat mai placuta in tot ceea ce priveste acest sport ,in doresc succes in cariera si in viata indiferent sub ce nume sau nationalitate vei concura si te astept in cativa ani in PDC

Skillo....JUST DART'S
Sus In jos
Eddie




Mesaje : 11
Data de inscriere : 12/02/2010

excludere membrii din FDR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: excludere membrii din FDR   excludere membrii din FDR - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 11:50 am

Alex ,
ceea ce a vrut Paul sa spuna e ca poate iti va fi interzis de catre organizatia lui Tibi sa mai joci cu noi in FDR , nu de catre FDR. Sa ai grija ce semnezi cand o sa devi membru la ei. Din partea FDR nu va exista o astfel de interdictie. Chiar vom veni si va vom popula open-urile cu fiecare ocazie daca zeul darts-ului ne va permite asta.

Am vazut ca Tibi a sters toate posturile de la el de pe site in legatura cu ce s-a intamplat in ultimele zile. Eu cred ca tot ceea ce se scrie , fie ca sunt jigniri , contradictii argumentate sau nu , fac parte din istoria dezvoltarii darts-ului in Romania. Aceste lucruri trebuiesc pastrate si recitite ca sa ne amintim unde am gresit si unde nu am gresit. Greselile facute in prezent le descoperi ca sunt greseli undeva in viitorul apropiat sau indepartat. Stiu ca atunci cand iti dai seama de ele ai vrea sa le stergi cu buretele, ai vrea UN NOU INCEPUT dar nu e corect fata de tine si fata de istorie sa le stergi cu buretele. Trebuie sa le ai acolo undeva ca sa ti le amintesti si sa nu le mai repeti , doar stim ca istoria are prostul obicei sa se repete. Nu avem dreptul la un nou inceput deoarece nu suntem la inceput. Suntem pe drum si fiecare dintre noi trebuie sa isi care in spate greselile.

La anul cand va fi alta revolutie cei noi nu vor sti ca a mai fost una anul trecut si tot asa. Fa-ti timp si citeste tot postul meu lung pe care initial l-a scris Tibi (eu doar am comentat pe langa) si o sa iti dai seama ce gandire are si cum doreste el sa actioneze. Are microbul revolutiei in sange pentru ca e un sentiment fantastic de libertate pe care l-a experimentat la 25 de ani si a devenit dependent de el, desi in sinea lui isi da seama ca a fost doar o lovitura de stat si ca cei ca el care au iesit in strada si s-au luptat au fost manipulati nu poate concepe ca totul a fost fals atata timp cat a fost acolo s-a luptat, a strigat, poate a vazut si oameni murind si a simtit revolutia. De aici vine si frustrarea, si nevoia de a fi impotriva celor care ne conduc statul, celor care ne conduc primaria si celor care ne conduc PUNCT. In cazul de fata nevoia de a fi impotriva celor care ne conduc federatia. (In sinea ei Oli poate confirma asta)
Poate excluderea lui Tibi a fost facuta fara a-l fi inteles pe el ca om, si eu am fost printre putinii care s-au opus acestei excluderi (marturie pot sta vecinii tai de la Tequila carora le-am spus parerea mea si faptul ca sunt impotriva acestei masuri la CUPA TATI BAR), dar actiunile lui sinucigase m-au convins si pe mine ca fost un lucru care trebuia facut. Cand iesi pe un post tv si spui ca vrei sa faci federatie si automat negi existenta federatiei deja existente , atunci mi se pare normal ca si federatia deja existenta sa nege existenta ta.
Sus In jos
profdarts




Mesaje : 16
Data de inscriere : 22/05/2010

excludere membrii din FDR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: excludere membrii din FDR   excludere membrii din FDR - Pagina 2 Icon_minitimeSam Mai 22, 2010 1:18 pm

Adinc respect tuturor jucatorilor de darts !
Fratilor, este trist ca s-a ajuns aici. Cunosc intr-o mai mica sau mai mare masura disensiunile aparute pe la voi dar nu imi voi permite sa fac comentarii pentru ca imi place sa cred ca atit voi, super baietii de la Tequila cat si baietii lui Tibi, sunteti fratii nostri din Timisoara !!! Si e valabil si pentru ceilalti din alte orase. Nu ma intereseaza opiniile altora din Bucuresti legat de subiectul " excludere din FDR" , lumea darts-ului fiind foarte mica este nevoie sa lasam loc de buna ziua intre noi, nu-i asa? Sunt din 1998 in lumea asta a darts-ului si atit mie cat si celor care am pus umarul candva nu ne place ceea ce vedem acum! Adica am muncit atit si ne-am tocat nervii ( pe vremuri ) sa punem bazele unei noi discipline sportive ca sa se ajunga aici? E pacat !!! Eddie, eu cred ca important nu e sa comentam caracterul unui om ( a nu se intelege ca iau partea cuiva) ci ceea ce lasa el in urma lui din postura de conducator de club! Orice conducator de club, indiferent din ce oras, trebuie sa inteleaga faptul ca reprezinta o comunitate sportiva in raport cu presa si organele de stat. Toate actiunile si deciziile lor se rasfrang asupra jucatorilor pe care ai reprezinta. Prin functiile detinute acestia pot influenta in mod direct si foarte usor, in rau sau bine, carierele sportive ale jucatorilor sau/si performantele sportive ale acestora !!! Deci...va lansez o intrebare : CE ESTE MAI IMPORTANT DE COMENTAT? CARACTERUL UNUI CONDUCATOR DE CLUB SAU CEEA CE FACE PENTRU JUCATORII LUI SI LASA IN URMA ? Repet...a nu se intelege ca iau apararea cuiva!!!
Sus In jos
andy100




Mesaje : 1
Data de inscriere : 23/05/2010

excludere membrii din FDR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: excludere membrii din FDR   excludere membrii din FDR - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 23, 2010 11:57 am

va salut, as fi vrut sa vin si eu la concursurile de incepatorii, dar decat sa imi pierd vremea, sa asist la blaturi sau sa mai iau si bataie 'fizica', dupa care sa primesc raspunsul ca eu am cerut bataie(admin), mai bine lasa. Daca e adevarat ce spune Alex.
Pentru astefel de concursuri cred ca ar fi mai bine sa va faceti cunoscuti in piete pintre bisnitari.
e penibil la un concurs de darts sa pleci batut, iar organizatorul sa iti raspunda ca tu ai cerut bataie.
Tequila club de blatisti si bisnitari.
Sus In jos
clobeer

clobeer


Mesaje : 200
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 55
Localizare : timisoara

excludere membrii din FDR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: excludere membrii din FDR   excludere membrii din FDR - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 23, 2010 12:25 pm

Andy dragul meu ar fi foarte tare daca te-ai prezenta prima data si mai tare ar fi sa si sti despre ce vorbesti. Din moment ce ne spui ca Club Tequila este unul de blatisti banuiesc ca frecventezi clubul si ai mai vazut si alte cazuri caci din cauza a doi oameni incorecti pe care noi i-am exclus din randurile noastre nu cred ca poti sa generalizezi. Daca in schimb vorbesti doar din motivul de a instiga imi pare rau de tine ca asta iti demonstreaza valoarea.
Eu personal te rog sa vii sa-mi spui ce te deranjeaza si iti promit ca daca acuzele tale sunt fondate voi lua toate masurile necesare ca sa rezolvam problemele. Si daca ai sfaturi cum putem sa ne ferim pe viitor de aceste "blaturi" sau iesiri animalice ale unora saraci cu duhul sau prea luati de valul alcoolului iarasi te rog sa ma contactezi. As fii bucuros sa pot sa ma feresc de asemenea indivizi dar nu stiu cum sa-i recunosc inainte de a avea iesirile alea.
Dar daca cumva nu ai fost pe acolo si nu sti ce sa intimplat si de ce,atunci te rog frumos sa nu-ti mai exprimi parerile decat atunci cand vei avea curajul sa-mi vorbesti fata in fata!!!!!!
Te astept prietene poate vom putea sa eradicam blaturile si romanismele din acest si de ce nu din toate sporturile!!
SA-TI MEARGA DREPT LA TINTA!!!!
Sus In jos
Geanta

Geanta


Mesaje : 40
Data de inscriere : 21/04/2010
Localizare : Timisoara

excludere membrii din FDR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: excludere membrii din FDR   excludere membrii din FDR - Pagina 2 Icon_minitimeMar Mai 25, 2010 10:35 am

Si acuma vine si Geanta din negura forumului sa se bage ca musca in fundu calului. Sincer, dragi colegi, a trecut pe langa mine cu totul cele intamplate la mastersul asta de care vorbiti. Nu stiu ce s-a intamplat, in schimb nu ma pot abtine in a nu imi exprima indignarea. Se pare ca ori de cate ori e vorba de polemici si scandaluri in lumea dartsului, numele acestui Tibi - pe care nu il cunosc personal, este prezent intr-o forma sau alta. Nu e ok. Si mai mult decat atat, nu este ok ca un jucator fie acesta nou invitat fie consacrat sa fie hartuit fizic.

Nu ma intelegeti gresit, nu comentez nici forma de organizare, nici nu fac vr-o aluzie la cele comentate in afara contextului. Eu pur si simplu spun ca cei care nu isi pot aduce aminte ca jocul de darts incepe si se termina cu o ferma strangere de mana nu au ce cauta nici in club nici in federatie. Cu totii ne pierdem rabdarea, caci sportul acesta devine frustrant uneori - in schimb de la a-ti pierde rabdarea si a scapa o injuratura (si cand zic injuratura ma refer la o injuratura retorica, nicidecum nu e permis sa iti scape o injuratura la adresa cuiva) la a lovi pe cineva este cale lunga.

Sincer sper ca asemenea incidente sa nu se mai repete, si cu toata inima sper ca un asemenea incident sa nu mi-i se intample mie. Alex, nu ne cunoaste, pe de alta parte iti apreciez stapanirea de sine - in locul tau a-si fi ripostat si cu riscul ca ma duc la spital sau la arest pe urma.
Sus In jos
Continut sponsorizat





excludere membrii din FDR - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: excludere membrii din FDR   excludere membrii din FDR - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
excludere membrii din FDR
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Timisoara Darts Corner :: ARHIVA-
Mergi direct la: