Timisoara Darts Corner
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Timisoara Darts Corner

Discutii generale despre Darts-ul din Vest
 
AcasaGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 TEQUILA LEAGUE EDITIA II ETAPA 1

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
clobeer

clobeer


Mesaje : 200
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 55
Localizare : timisoara

TEQUILA LEAGUE EDITIA II ETAPA 1 Empty
MesajSubiect: TEQUILA LEAGUE EDITIA II ETAPA 1   TEQUILA LEAGUE EDITIA II ETAPA 1 Icon_minitimeMar Mai 25, 2010 9:39 pm

Am inceput astazi a doua editie Tequila League si ne-am adunat 12 jucatori. S-a jucat sistem dubla piramida sistem care mie personal mi se pare cel mai ok. Am ramas uimit de tehnica excelenta a lui Andrei care mi-a spus ca joaca aproape zilnic acasa
dar pe care l-am vazut mai rar la concursuri. Cred ca Andrei cu putina experienta de concurs ar putea face fata oricui. Alt jucator care a crescut foarte mult ca valoare este Liviu Olaru care datorita locului 3 castigat la Beginners a promovat in Tequila League of Darts. Are niste aruncari senzationale si dupa ce va mai capata si constanta va fii foarte greu de batut. Adi Geanta trebuie si el laudat ptr seriozitatea cu care trateaza darts-ul si ptr faptul ca a reusit sa-si schimbe stilul de aruncare de la unul "SMUCIT CU STRIGATURI" la unul foarte elegant.
Au fost 5 aruncari de 180 ( ANDREI, DAN BUDE, DANI SPARTANUL, AURELIAN si eu) si doua High Finish. ( DAN BUDE=105 si COSTI 106) Costi a aruncat astazi in cateva leguri de nu mi-a venit sa cred ca este el.
Toate jocurile au fost super disputate dar cred ca cel mai disputat meci a fost finala intre Dan Bude si mine. Amindoi am avut media peste 73 de puncte pe 3 sageti si media de sageti aruncate a fost de cca 20. Senzationale aceste meciuri in care cred ca oricine pierde nu poate sa se supere. In seara asta am avut eu noroc si am castigat cu 4-3. Daca vom arunca asa si la master atunci(vorba lui Dan Bude) chiar vom pune probleme oricui. Dane sa te auda cine trebuie!!!!
Imi pare bine ca lui Costi i-au facut bine cateva zile fara antrenament ptr ca vineri a fost cat pe ce sa se lase de darts din cauza "a mai multor cauze". Ma bucur mult ptr el ca astazi chiar a aruncat cum nu l-am mai vazut demult.
Pana martea viitoare antrenament si iarasi antrenament si SA VA MEARGA DREPT LA TINTA!!!!!!!
PS La editia II se va da cate un pct in plus ptr fiecare 180 si fiecare H.F. iar prezenta obligatorie este de minim 3 etape.
Clasamentul il va posta Dani la rubrica CLASAMENTE
Sus In jos
costi

costi


Mesaje : 79
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 47
Localizare : Timisoara,Club Tequila

TEQUILA LEAGUE EDITIA II ETAPA 1 Empty
MesajSubiect: Re: TEQUILA LEAGUE EDITIA II ETAPA 1   TEQUILA LEAGUE EDITIA II ETAPA 1 Icon_minitimeMier Mai 26, 2010 1:25 pm

Nu pot decat sa ii laud pe toti concurentii, BRAVO cheers

Imi aduc aminte cu placere de jocurile disputate acum 1 an de zile, meciuri cu medie de 15,16 pct/sageata (meciuri bune de altfel la momentul respectiv), medie de sageti jucate /leg de 25-30 sageti si multe altele. Vreau sa remarc faptul ca toti jucatorii si o spun fara exceptie-AU CRESCUT IN JOC cheers Felicitari tuturor si sper sa ajungem cat mai curand in fruntea clasamentului national-obiectiv regional Wink

Cornel te felicit ptr moralul tau si puterea de a reveni in joc, frumos bounce Clau este a 2-a oara cand termin cu tine la limita, sper ca a 3-a orara sa fie cu noroc ptr mine Laughing

Pana la urmatorul meci, toate cele bune.
Sus In jos
 
TEQUILA LEAGUE EDITIA II ETAPA 1
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» TEQUILA BEGINNERS EDITIA II ETAPA 1
» MASTER TEQUILA LEAGUE EDITIA NR 1
» Master Tequila Darts League editia a-II-a
» UN NOU CONCURS TEQUILA LEAGUE AVANSATI si TEQUILA BEGINNERS
» Clasament League 1+ editia 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Timisoara Darts Corner :: ARHIVA-
Mergi direct la: