Timisoara Darts Corner
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Timisoara Darts Corner

Discutii generale despre Darts-ul din Vest
 
AcasaGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
clobeer

clobeer


Mesaje : 200
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 55
Localizare : timisoara

OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD Empty
MesajSubiect: OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD   OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD Icon_minitimeMier Iul 07, 2010 12:48 pm

Duminica 04.07.2010 am tinut un concurs de steel darts, dealtfel primul de acest fel, intr-un pub rupt parca dintr-un cartier al orasului Liverpool. Acest pub se numeste OLD LADY'S PUB si se afla in Arad in spatele stadionului UTA. Pub-ul este incarcat cu zeci de tablouri, fulare, steaguri precum si cupe toate legate de cele doua mari iubiri ale patronului si anume: UTA si FC LIVERPOOL. Atmosfera tipic englezeasca te surprinde placut imediat dupa ce pasesti pragul iar dupa ce dai de COLIN,patronul acestui pub, si ai norocul sa schimbi cateva vorbe cu el iti dai seama ca ai nimerit exact unde trebuie.
Duminica au fost prezenti 20 de jucatori de darts din Arad, Oradea si Timisoara. Cum ne-am obisnuit deja, cand este cu noi Paul incinge atmosfera cu glumele si poantele sale pana ce devine incendiara. Va pot spune ca sa ras pina au dat lacrimile si toti se tineau de burta. La asa veselie bineinteles ca si metrii de bere au contribuit. Trebuie sa mentionez ca nici Adi Paleu nu s-a lasat mai prejos si i-a facut concurenta acerba lui Paul. Intr-un cuvant a fost cum trebuie sa fie: si rivalitate la joc dar si distractie in rest.
S-a jucat in sistem de simpla piramida primul la 6 leguri in caz de egalitate la 5-5 se juca la doua leguri diferenta iar la 8-8 se juca legul decisiv. Ca in totdeauna au fost jocuri super disputate unul dintre cele mai tari fiind (cred eu) jocul dintre Adi Mihut si mine (The Ghips) in care amandoi am fi putut castiga dar cu putin noroc s-a terminat 5-7 ptr mine dupa ce Adi ma egalase la 5. Meci tare!!.
Vreau sa mai mentionez ca jocul de deschidere a fost intre Tica din Oradea si insusi patronul de la OLD LADY'S PUB jucatorul de darts in devenire "the one and only COLIN", care la primul lui concurs pe pluta a reusit 6 triple de 20 si a mai reusit sa-i si fure un leg mult mai experimentatului "Tica from Oradea".
Felicitari si lui Adi Crestin de la clubul Tequila care a luat locul 5
Primele locuri au fost disputate intre Cipri Iordanescu, Sorin Sodo, Dan Bude si The Ghips. Clasamentul final aratind asa:
1 Dan Bude (care si-a cam luat rolul in serios de a ma aduce cu picioarele pe pamint dupa ce am luat locul 2 la Tg Mures) Mad
2 The Ghips
3 Sorin Sodo
3 Cipri Iordanescu
A fost un inceput mai mult decat bun pentru Arad si speram ca si in continuare sa mai avem parte de unele concursuri la COLIN in minunatul OLD LADY'S PUB. Diploma de cea mai buna gazda a fost inmanata odata cu premierea jucatorilor lui Colin si pot sa va spun ca afost meritata.
Am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea mea!
Pana la urmatorul concurs SA VA MEARGA DREPT LA TINTA!!!!!
Rog cei care au participat sa mai vina cu completari ptr ca organizator fiind sigur am mai omis cate ceva!
Vom posta si pozele pe forum la rubrica POZE ( unde altundeva Laughing Laughing )
Sus In jos
paul-ice

paul-ice


Mesaje : 200
Data de inscriere : 21/03/2010
Varsta : 50
Localizare : ORADEA

OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD Empty
MesajSubiect: Re: OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD   OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD Icon_minitimeJoi Iul 08, 2010 8:02 am

Asa cum zici Claudiu.Chiar a fost frumos si atmosfera super.Chiar daca unii au dus lipsa nicotinei ......iar altii aveau un mers mai ciudat ...din cauza gumei de mestecat.......... lol!

Eu unul m-am simtit minunat pentru ca am fost alaturi de prietenii mei si sincer ma bucur mult ca am sta de vorba cu Adi Mihut care este un baiat super .Ma bucur Adi ca ne-am cunoscut si ma bucur ca am cunoscut oameni faini.
Numai bine



Întrebare la Radio Erevan:
- Este adevărat că dacă fac laba, o să-mi crească pula?
- Da, este adevărat. Dar, după ce termini, se face mică la loc.
Sus In jos
clobeer

clobeer


Mesaje : 200
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 55
Localizare : timisoara

OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD Empty
MesajSubiect: Re: OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD   OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD Icon_minitimeJoi Iul 08, 2010 9:16 am

Esti nebun!! Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD Empty
MesajSubiect: Re: OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD   OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD Icon_minitime

Sus In jos
 
OLD LADY'S PUB PRIMUL CONCURS DE STEEL DARTS DIN ARAD
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CONCURS STEEL DARTS OLD LADY'S PUB ARAD
» Antrenamente darts
» Vand sageti GARY ANDERSON DARTS RINGED - G-Force Darts
» "Cupa Oradea"
» SA NU UITAM CA IN DATA DE 01.08.2010 SUNTEM INVITATI LA ARAD!!!!!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Timisoara Darts Corner :: ARHIVA-
Mergi direct la: