Timisoara Darts Corner
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Timisoara Darts Corner

Discutii generale despre Darts-ul din Vest
 
AcasaGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 REGIONALA 5

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
clobeer

clobeer


Mesaje : 200
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 55
Localizare : timisoara

REGIONALA 5 Empty
MesajSubiect: Re: REGIONALA 5   REGIONALA 5 Icon_minitimeLun Feb 28, 2011 11:25 pm

Prieteni este jenant ce s-a intimplat!! Din pacate sunt plecat din tara si abia astazi am aflat si eu de incidentele de la regionala 5.
De aceea rog comisia de disciplina sa ia o hotarire si sa ne-o transmita pe mail, la Paul Gansca, la Ady Mihut si mie si noi impreuna cu presedintele Federatiei de Darts din Romania vom hotari ce se va intimpla cu jucatorii implicati in acest scandal si vom hotari cum vor fi sanctionati.
Va pot spune ca eu personal voi face tot posibilul ca sanctiunile sa fie cat mai dure ptr ca nu accept ca niste frustrati sa-si bata joc de munca noastra (al lui Paul la Oradea si a lui Tibi si a mea la Timisoara). Noi ne-am straduit sa putem garanta oricarui jucator de darts ca poate juca in conditii optime si fara sa-i fie frica ca va lua BATAIE sau ca va fi INJURAT. Ne-am chinuit sa implementam spiritul de fair play tuturor jucatorilor si chiar daca nu am fost de acord cu unele chestii cred ca aici suntem toti de acord ca asa o atitudine nu se poate tolera. Deci cum am mai spus vreau sa fie sanctionati toti cei implicati in acest scandal.
Nu am nimic personal cu nici unul din acesti jucatori dar chiar nu pot sa tolerez apucaturi de genul asta in concursurile organizate sub egida FDR si nu le pot tolera niciunde. Sper ca toata lumea sa-mi dea dreptate ca asa nu vrem sa continuam.
Pot sa va asigur ca nici unul din acesti 4 jucatori nu va mai avea dreptul sa i-a parte la concursurile noastre de casa (AS DARTS CLUB TIMISOARA).
Bai fratilor eu am pierdut de multe ori si chiar daca eram nervos pe vreo musca ce trecea pe acolo chiar cand nu reuseam sa nimeresc dubla sau daca ma enerva Ady Mihut ca intotdeauna tinea cu oponentul meu (ha,ha, Ady intelege gluma)nu mi-a trecut niciodata prin cap sa injur sa ma imbrincesc sau chiar sa ma bat cu cineva. Asta tine de educatie si de respectul acordat prietenilor ca la urma urmei in familia de darts suntem cu totii prieteni chiar daca nu intotdeauna ne si iubim.
Sau ce ati spune daca Gary Anderson s-ar da jos de pe scena ca suporterii canta there´s only one Phil Taylor????? Ar avea motiv ca aia sunt destul de galagiosi!!! Sau invers daca vreun suporter ar urca pe scena si l-ar altoi pe James Wade ca s-a saturat de aroganta acestuia???? Cine i-ar da dreptate chiar daca ar sustine ca James l-a injurat de mama? NU;NU;NU si iarasi NU!!
Nu este posibil asa ceva si este foarte grav ce s-a intimplat!!
Deci ma repet rog comisia de disciplina ca pana miercuri 02.03.2011 sa ne comunice ce a hotarit ca impreuna cu presedintele FDR si reprezentantii zonali sa sanctionam pe cei implicati sau de ce nu sa-i excludem din toate concursurile oficiale sau neoficiale!
Sa va mearga drept la tinta si sa nu mai avem parte niciodata de asa golanii la nici unul din concursurile noastre. Chiar daca nici unul dintre noi nu va ajunge campion mondial eu tot vreau sa-mi amintesc de concursurile frumoase la care am luat parte si nu SA-MI FIE RUSINE SA SPUN CA SUNT JUCATOR DE DARTS!!!!!!
NOAPTE BUNA!
Sus In jos
Sorin

Sorin


Mesaje : 47
Data de inscriere : 13/01/2010

REGIONALA 5 Empty
MesajSubiect: Re: REGIONALA 5   REGIONALA 5 Icon_minitimeLun Feb 28, 2011 4:57 pm

REGIONALA 5 =TIMISOARA,DARTS,MALL,ZAPADA,PUMNI,PALME,METAXA,BUDWEISER,FAST FOOD,INJURATURI,AMENINTARI,COMISIE DE DISCIPLINA,SCUZE,ACUZE,LAPTOP-URI,180-URI.HIGHT FINISH-URI,DULAPURI,COPII,FETE,TICA,BOWLING,PHIL TAYLOR,GARY,WADE,RESTRICTII,TE FAC,MA LAS DE DARTS,NERVI INTINSI LA MAXIM,DE CE?,NU MAI VIN NEVER,APA PREA SCUMPA,BEREA ...HMMMM????...MERGE ,TOTUSI E UN CLUB,TIGARI MULTE,BERE,SUC NATURAL,REGULAMENTE,NU MA INTERESEAZA,BILIARD,HARROWS,WINMAU,CAMASI UNICORN,BLUGI,SLABA PARTICIPARE,PRIETENI,DUSMANI,GHINION,NOROC,PUNCTE FDR,MA CALIFIC?..MASTERS 2011,WEEKEND,DA-MI PREMIUL ACUM CA TREBE SA PLEC,DA-MI SI MIE CA SI EU PLEC,DECERNAREA PREMIILOR?...CAND SA FACUT?,PAUZE,LUCKY LOSSER,TREI ORADENI,UN ARADEAN,PRESIUNE,O FATA IN CONCURS,BRAVO,NUMAI SUNT IN FORMA,UNDE-I GHIPSUL?,HAI CA POT,SUSTINATORI,TIBI,OF TOT EL?..DA TOT EL,FINALA,SEMIFINALA CAND?,FOTOGRAFII NU,DIPLOME,SUNT OBOSIT,PIATRA NEAMT,TREN,MASINI,600 KM,SPERANTE,VISE,ATITUDINI,GUST AMAR,PLEC ACASA,CEAU ,NE VEDEM,PA SI PU...ACASA ,INCERC SA ADORM....CAND E URMATORUL CONCURS?..

ADORM...26.6 TIBI...DA!! TOT EL.. BRAVO...POATE NU ERA IN FORMA....SI EU VREAU

PLAY DARTS!
Sus In jos
dj`ufx

dj`ufx


Mesaje : 82
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 39
Localizare : Timisoara

REGIONALA 5 Empty
MesajSubiect: Re: REGIONALA 5   REGIONALA 5 Icon_minitimeLun Feb 28, 2011 3:30 pm

Toti ati gresit la acel incident, da a gresit, dar nu avem 15 ani sa zicem..."m-a injurat".
Nici mie nu imi place sa fiu injurat de mama, dar nu is cu nimica mai bun ca cel ce ma injura daca reactionez asa
Daca nu se baga nimeni se rupea dulapurile acelea si poate picau si laptopurile alea cu tot cu instalatii.
E indadmisibil ce s-a intamplat, toti trebuie penalizati intr-un fel sau altul.
Daca esti la birtul din sat e ok, dar in societate la un asemenea concurs si intr-un asemenea loc un om civilizat indiferent de circumstante nu are scuze pentru un asemenea comportament, si acolo era si plin de copii.
Sa gasim scuze e usor.
Sus In jos
Sorin

Sorin


Mesaje : 47
Data de inscriere : 13/01/2010

REGIONALA 5 Empty
MesajSubiect: Re: REGIONALA 5   REGIONALA 5 Icon_minitimeLun Feb 28, 2011 2:32 pm

Da,ai dreptate Costi...nu cred ca cineva care este injurat chiar de mama ar mai putea avea discernamant in acele momente si nu ar reactiona intr-un fel,vom discuta cu totii despre acest aspect si vom hotara ce masuri se vor lua pentru ca asa nu se poate continua ,e clar.....
As dori totusi sa aducem la cunostiinta faptul ca in acest concurs sa vazut o prezenta mai numeroasa de membri din partea clubului Banat Crisana in frunte cu Tibi Moiescu care pe langa faptul ca a castigat Regionala,e o mare placere sa joci cu el ,mie chiar si ca arbitru in meciul cu Dani Bude mi-a facut placere sa arbitrez vazand o constanta in mediile din fiecare leg pe care la jucat,meciul incheindu-se cu o medie de 26,6 pe sageata daca nu ma insel...chiar in al doilea leg media era de aproape 30...frumos....Din pacate nu stiu unde sunt ceilalti membri care vad ca lipsesc tot mai mult,stau si ma intreb de multe ori ca daca ar veni toti sigur am fi peste 35-40 de concurenti...pacat...

1. Tibi Moiescu
2.Ciprian Iordanescu
3.Dani Radoi
3.Dani Bude
5.Adi Paleu
5.Sorin Sodolescu
5.Adi Mihut
5.???....scuze

La Lucky Looser a castigat Jock...

Felicitari tuturor participantilor si sper ca la Nationala din aprilie care se va tine la Timisoara sa fim in numar cat mai mare ...

Play Darts!

Sus In jos
costi

costi


Mesaje : 79
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 47
Localizare : Timisoara,Club Tequila

REGIONALA 5 Empty
MesajSubiect: Re: REGIONALA 5   REGIONALA 5 Icon_minitimeLun Feb 28, 2011 1:04 pm

Sorin, nici daca ai fi fost tu arbitru la acel meci nu ai fi reusit sa eviti ce sa intamplat. Laura sau oricare alta persoana ar fi fost nu putea sa ii astupe gura la Tica sau pe mine sa ma calmeze, deci nu cred ca solutia este sa aducem pe unul mai solid sau un diplomat...

Solutia este ca astfel de persoane sa fie penalizate pe termen nelimitat sau pana cand si-ar revizui comportamentul, nu sa inghit cum am mai spus frustarile sau nemultumirile unei persoane care sa dovedit de atatea ori cu probleme de comportament.

la un concurs de Lucky Looser ne comportam asa, ce facem cand avem un meci cu miza adevarata?

Motivul pentru care eu si fratele meu am explodat la adresa lui Tica? Ma- injurat de mama...considerati ca un astfel de om are ce cauta printre noi, atunci eu ma las de darts, DEFINITIV!

Sus In jos
Sorin

Sorin


Mesaje : 47
Data de inscriere : 13/01/2010

REGIONALA 5 Empty
MesajSubiect: Re: REGIONALA 5   REGIONALA 5 Icon_minitimeLun Feb 28, 2011 11:06 am

Salut..
Incurajarea unui jucator nu a fost si nici nu va fi interzisa niciodata atata timp cat nu pericliteaza jocul ,nu deranjeaza oponentul favoritului tau si nimeni nu are dreptul sa-si faca regulile de joc dupa bunul sau plac...Exista un regulament clar care e afisat la fiecare concurs si este adus aminte de fiecare data si pana la urma toti cei care participa la un concurs cunosc aceste reguli si avand experienta multor concursuri marea majoritate dintre noi stim sa le respectam ..Intr-adevar toti il cunoastem pe Tica fiind un jucator mai dificil si aici chiar imi doream sa puteti trece peste acest fapt si sa mai lasam de la noi fiecare ,cand jucam cu el....binenteles ca exista o limita cat sa mai lasi..e adevarat..si eu personal am avut contre cu el ....dar sa incercam sa nu ajungem la bruscari ,injuraturi si toate cele pe care fiecare dintre noi cand este nervos le spune sau le face... In viitor vom incerca ca la unele partide "de risc maxim" Very Happy sa avem in vedere sa arbitreze un jucator mai experimentat si aici nu vreau sa se supere Laura pe mine ,ea probabil a fost depasita de situatie si e firesc acest lucru ,dar cred ca daca era alt arbitru poate nu se ajungea la cea ce sa ajuns,atragand atentia concurentilor si suporterilor ca jocul trebuie sa se desfasoare conform regulamentului...Trebuie sa intelegem fiecare dintre noi ca suntem o mana de oameni si asa putini care iubesc acest joc numit Darts si nu trebuie sa ajungem sa ne uram ,ca pana la urma e un simplu joc si adversari ,dusmani sau cum vreti voi sa-i spune-ti, sunt doar in fata board-lui in afara cred ca ar trebui sa ne respectam fiecare ...Vinovat nu stim cine a fost dar clar ca vom discuta si cu reprezentantii locali si sa vedem ce masuri se vor lua pt ca in viitor sa nu se mai repete acest gen de incidente....

Numai bine la toti .....si jucati Darts!
Sus In jos
costi

costi


Mesaje : 79
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 47
Localizare : Timisoara,Club Tequila

REGIONALA 5 Empty
MesajSubiect: Comisie de disciplina   REGIONALA 5 Icon_minitimeLun Feb 28, 2011 6:36 am

salutare tuturor,

incep prin a-mi cere scuze pentru incidentul in care am fost implicat, sambata la regionala.

Vreau sa intreb comisia de disciplina, de cand incurajarea unui jucator este interzisa? De cand jucatorul are dreptul de a-si stabili singur regulile jocului (TICA)? Va reamintesc ca Tica nu este la primul incident de acest fel!! Cat vom mai tolera astfel de iesiri?

Daca Tica are o problema de atitudine, de ce altii trebuie sa ii suporte frustarile? Mi s-a raspuns la aceasta intrebare cu- "stii ca Tica are probleme de atitudine", da stiam si nu am bagat-o in seama pana ce "EL" nu a inceput sa ma impinga si ma bruscheze verbal si nici atunci nu s-ar fi continuat daca nu ar fi injurat...

Daca sunt vinovat de cele intamplate, ma voi retrage din competitia nationala de darts, pana atunci astept raspunsul comisiei de disciplina.

Multumesc.
Sus In jos
dansinmihai




Mesaje : 12
Data de inscriere : 08/12/2009

REGIONALA 5 Empty
MesajSubiect: Re: REGIONALA 5   REGIONALA 5 Icon_minitimeVin Feb 25, 2011 8:52 pm

cine a hotarat si de ce ca sa se mute regionala la oradea ?
Sus In jos
clobeer

clobeer


Mesaje : 200
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 55
Localizare : timisoara

REGIONALA 5 Empty
MesajSubiect: Re: REGIONALA 5   REGIONALA 5 Icon_minitimeMier Feb 23, 2011 10:05 pm

Sambata 26.05.2011 va asteptam la club blackboX ptr regionala nr 5 ultima din anul acesta care se tine in Timisoara ptr ca regionala 6 se va tine la Oradea. De aceea fiind ultima din anul acesta competitional la noi acasa ar fi frumos sa dam un exemplu celor de la Oradea care vor prelua stafeta si sa le aratam ca putem linistit sa depasim granita de 30 de jucatori.
Regionala va incepe la ora 11 la club blackboX din Iulius Mall. Regulamentul este acelasi ca si la toate regionalele de pana acum si ca de obicei va fi afisat langa piramida de joc.
Gazdele noastre ca de obicei ne pun la dispozitie zona de darts din blackboX si bineinteles ca se asteapta sa fim cat mai multi si sa mai doborim un record de participare.
FDR pun si ei la dispozitie 420 ron suplimentare de premii asa ca avem toate conditiile ptr o regionala reusita.
Ar fi frumos sa fim cel putin 30 de jucatori si de aceea va rog personal pe toti care va place darts-ul haideti sa ajungem la un nou record de participare.
Va asteptam in numar cat mai mare si pana atunci
SA VA MEARGA DREPT LA TINTA!!!!!
ps: ca o rugaminte personala as fi bucuros sa vina cat mai multi jucatori din Oradea care sa ne faca viata grea. Prieteni va asteptam si de data asta cu voie buna si de ce nu o distractie pe cinste dupa concurs!

Sus In jos
dj`ufx

dj`ufx


Mesaje : 82
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 39
Localizare : Timisoara

REGIONALA 5 Empty
MesajSubiect: Re: REGIONALA 5   REGIONALA 5 Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 9:46 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus In jos
dj`ufx

dj`ufx


Mesaje : 82
Data de inscriere : 30/05/2010
Varsta : 39
Localizare : Timisoara

REGIONALA 5 Empty
MesajSubiect: REGIONALA 5   REGIONALA 5 Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 9:34 am

Regionala cum a-ti citit si pe afis va incepe de data asta la ora 11.00, taxa de inscriere este tot de 35 ron si sistemul de joc va fi simpla piramida primul la 6 leguri in caz de egalitate la 5-5 se va castiga la doua leguri diferenta iar la 7-7 se da la Bull si se joaca legul decisiv.
Vom avea din nou concursul de lucky looser si premiile se vor impartii la fel ca la celelalte regionale.
--------------------------------------------------------------------------------
REGULAMENTUL PTR REGIONALA 5:
-LOCATIA SE DESCHIDE LA ORA 10.00
-LA ORA 10.30 INCEP INSCRIERILE SI SE TERMINA LA ORA 11.00
-LA ORA 11.00 INCEPE TRAGEREA LA SORTI
-IN PREMIERA ABSOLUTA INCEPAND CU REGIONALA 3 TOATE CONCURSURILE SE VOR TINE DUPA UN PROGRAM DE TOURMANAGEMENT (DARTS FOR WINDOWS) PE CARE IL FOLOSESTE FDR SI CARE ESTE APLICAT IN TOATE CONCURSURILE OFICIALE. CONFORM ACESTUI PROGRAM ORA DE JOC TREBUIE RESPECTATA SI NU SE POT TOLERA INTIRZIERI MAI MARI DE 15MIN.
-CEI CARE SUNT DIN AFARA ORASULUI SI STIU CA NU POT AJUNGE PANA LA ORA 11.30 SUNT RUGATI SA SUNE SI VOR FI EXTRASI DIN OFICIU. NU SE PERMITE INTIRZIEREA CU MAI MULT DE 15min DE LA ORA INCEPERII CONCURSULUI. ACEI CARE NU SUNT PREZENTI LA ORA 11.45 NU VOR MAI PUTEA PARTICIPA LA REGIONALA.
-LA ORA 11.30 VA INCEPE CONCURSUL "REGIONALA NR 5 BANAT-CRISANA"
-TABELUL NOMINAL VA FI AFISAT PE FIECARE BOARD IMPREUNA CU ORA LA CARE SE JOACA FIECARE MECI
-JUCATORUL CARE VA INTIRZIA MAI MULT DE 15 min DE LA ORA STABILITA PTR JOCUL SAU VA PIERDE AUTOMAT ACEST JOC
-VA FI O PAUZA IN CARE FIECARE JUCATOR POATE MERGE LA MASA
-FIECARE JUCATOR CARE PIERDE MECIUL LUI ESTE OBLIGAT SA TINA SCORUL LA URMATORUL MECI.(ACEASTA AR TREBUI SA FIE O OBLIGATIE MORALA SI NU SA FIE IMPUSA DE ORGANIZATORI DAR IN TRECUT AM AVUT PROBLEME DE GENUL "NU POT CA TREBUIE SA PLEC, SUNT PREA NERVOS ACUM, ETC")
-TINUTA TREBUIE SA FIE ADECVATA: PANTALONI INCHISI LA CULOARE SI CAMASA SAU TRICOU TIP POLO. PANTOFI DE ASEMENEA INCHISI LA CULOARE.
-NU SE FUMEAZA IN ZONA DE JOC
-NU SE VOR CONSUMA BAUTURI DE ORICE FEL DE CATRE CEI CARE TIN SCORUL IN TIMP CE SUNT LANGA BOARD.
-PREMIILE SE VOR DA LA SFIRSITUL CONCURSULUI IAR CEL CARE NU ESTE PREZENT DOVEDESTE PRIN ABSENTA LUI CA NU ARE NEVOIE DE PREMIU ASA CA NU IL VA PRIMI
-ORGANIZATORII VOR FI CEI CARE VOR PUTEA DA AVERTISMENTE SAU IN CAZURI GRAVE DE INCALCARE A REGULAMENTULUI SA EXCLUDA PERSOANA IN CAUZA DIN CONCURS.
-PE LANGA ACESTE REGULI SUNT VALABILE REGULILE FDR CE SE POT CITI PE SITE-UL [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ACESTE REGULI VOR FI AFISATE LANGA FIECARE BOARD IN TIMPUL CONCURSULUI!!!!
-DE LA DATA ACESTUI CONCURS ISI INTRA IN DREPTURI SI COMISIA DE DISCIPLINA FORMATA DIN SORIN SODOLESCU,ADY MIHUT, DANI RADOI, FLORIN PLESCA SI GABI PLESCA.

Va asteptam cu drag la frumosul "club blackboX" care s-a dovedit a fi o gazda super si nu uitati ca trebuie sa dovedim ca se poate!!!!!
SA VA MEARGA DREPT LA TINTA!!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





REGIONALA 5 Empty
MesajSubiect: Re: REGIONALA 5   REGIONALA 5 Icon_minitime

Sus In jos
 
REGIONALA 5
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» REGIONALA NR 2
» REGIONALA 4
» REGIONALA 5
» REGIONALA 2 - ORADEA
» REGIONALA 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Timisoara Darts Corner :: Prima categorie :: TIMISOARA DARTS CORNER-
Mergi direct la: