Timisoara Darts Corner
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Timisoara Darts Corner

Discutii generale despre Darts-ul din Vest
 
AcasaGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 cupa mioveni

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
micutzu

micutzu


Mesaje : 48
Data de inscriere : 15/12/2009
Localizare : Timisoara

cupa mioveni Empty
MesajSubiect: Re: cupa mioveni   cupa mioveni Icon_minitimeMier Aug 17, 2011 7:41 pm

Saluty,

Intradevar ... a fost frumos si ma bucur ca ne-am stans in numar cat de cat ok din Timisoara (se putea si mai bine Very Happy).

Vreau sa-i urez si lui Tibi pe aceasta cale ... Bine ai revenit ! ... stiu ca data viitoare va fi mai bine.
Sper ca ne va merge mai bine tuturor. Mai avem ceva de muncit, dupa cate am vazut ... Very Happy
Felicitari Bilutza!
Felicitari si lui Daniel si Primariei Mioveni!

Sa ne vedem cu bine,

Ady
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 107
Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

cupa mioveni Empty
MesajSubiect: cupa mioveni   cupa mioveni Icon_minitimeMar Aug 16, 2011 8:38 pm

CUPA MIOVENI – PREAMBUL PENTRU CAMPIONATUL NATIONAL 2011 – 2012
Zilele orasului Mioveni, ne-au adus la invitatia Domnului Primar Ion Georgescu in orasul Campionului National 2011 la darts Daniel Racoveanu. La sfarsitul saptamanii ce a trecut s-a desfasurat in Casa de Cultura a Sindicatelor Dacia Mioveni concursul organizat cu ajutorul primariei: Cupa Mioveni – editia I-a. In alocutiunea primarului tinuta la sfarsitul concursului, acesta a tinut sa precizeze ca va incerca anul viitor sa organizeze si cea de-a II-a editie cu un fond de premii mai substantial. Potul de 7000 lei pus in joc la Mioveni a atras un numar de 90 de concurenti din toata tara. Pe aceasta cale vreau sa le urez bun venit si un joc cat mai bun lui Tiberiu Moiescu si Zoltan Bathory (Zolee). Cu acest concurs s-a trecut si la noul sistem de joc ce-l vom practica la toate concursurile organizate sub egida FDR. S-a jucat dupa sistemul cel mai bun din sapte leg-uri, iar din sferturi numarul leg-urilor a crescut. Dupa un meci fenomenal in care Daniel Racoveanu era condus cu 4-1 de catre Tiberiu Moiescu, reusind sa-l intoarca adjudecandu-si victoria in cele din urma, Daniel a ajuns in finala cupei Mioveni unde l-a intalnit pe Cristian "Bila" Cimpoca. Aici a dat de un "Bila" in forma maxima si determinat pentru a duce cupa la Bucuresti. Bila s-a impus cu scorul de 8-2 adjudecandu-si astfel prima editie a Cupei Mioveni incasand jackpot-ul de 1600 lei. Tot el a mai primit si premiul pentru cele mai multe aruncari de 180, iar cea mai mare inchidere a fost realizata de Adrian Petrache din Calarasi, acesta reusind inchiderea maxima de 170. Dupa acest concurs preambul, va anunt ca primul concurs din an va fi tot la Mioveni in data de 03 septembrie 2011. In saptamana ce va urma se va afisa in sectiunea "Competitii" programul competitional 2011-2012.

Articol preluat de pe site-ul oficial al federatie de darts din romania [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mai trebuie specificat si cum s-au descurcat baietii nostri : Cipri si Tibi au ocupat locul 5 Adi Miihut Lazar si Marius Horoba locul 17 iar Adi Crestin, Imi si cu mine nu am reusit sa trecem de fazele preliminare. In rest atmosfera frumoasa si distractie maxima bounce lol!
Sus In jos
http://forum.goo-dart.com
 
cupa mioveni
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» CONCURSUL VERII - CUPA ORASULUI MIOVENI
» Concurs national Mioveni
» "Cupa Oradea"
» CUPA TATI BAR - TERASA FLORILOR - UNDERWORLD - PREMII DE 5000 RON

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Timisoara Darts Corner :: Prima categorie :: TIMISOARA DARTS CORNER-
Mergi direct la: