Timisoara Darts Corner
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Timisoara Darts Corner

Discutii generale despre Darts-ul din Vest
 
AcasaGalerieUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
clobeer

clobeer


Mesaje : 200
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 55
Localizare : timisoara

REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Empty
MesajSubiect: REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA   REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 10:12 am

Ieri s-a incheiat Regionala cu nr 3 din zona de vest si din nou conform asteptarilor prezenta a lasat de dorit, deoarece multi din jucatorii nostrii de darts au morcovul infipt bine de tot si nu se pot scapa de el. Dartsul este un joc la care conteaza foarte mult psihicul si nu prea sunt variante mai bune de intarire a acestuia decat participand la cat mai multe concursuri. Va intreb atunci:
Oare unde mai ai ocazia sa joci intr-un concurs oficial la tine acasa daca nu la Regionale. PACAT!! Dar sa lasam mahnirile si sa revenim la concursul de ieri, care a fost unul reusit cu niste meciuri super disputate, unele chiar tari de tot. Din acestea vreau sa amintesc meciul DAN BUDE versus DANI (SPARTANUL) RADOI meci care s-a incheiat cu victoria lui Dani cu 7-5 si meciul SORIN (DUM-DUM) SODOLESCU versus TIBI (THE POWER) MOIESCU in care Sorin a condus 5-4 si a avut 7 sageti pentru a inchide meciul dar nu a nimerit dubla de 20 (TOPUL BATA-L DRACU). A revenit Tibi si a castigat meciul cu 7-5. Darts de prima clasa!!!
O prezenta placuta a fost ADI RED de la Arad pe care nu l-am mai vazut de mult si mi-a facut placere sa ma intilnesc din nou cu el. Printre jucatorii cei mai seriosi as vrea sa-l amintesc si pe PETRE (TICA) SERBANESCU care este prezent la fiecare concurs chiar daca bate drumul din Oradea, dar si pe SORIN care in ciuda problemelor mai mici sau mai mari il vedem foarte des pe la concusurile din Timisoara.
REZULTATELE REGIONALEI NR 3 BANAT-CRISANA
locul 1 - TIBERIU (THE POWER) MOIESCU
locul 2 - ADRIAN PALEU (care a facut un Leg de sensatie pe care l-a inchis din 11 sageti;felicitari!!)
locul 3 - SORIN (DUM-DUM) SODOLESCU (Arad)
locul 3 - DANY (SPARTANUL) RADOI
locul 5 - DAN BUDE
locul 5 - CLAUDIU (DUDA) URSA
locul 5 - PETRE (TICA) SERBANESCU (Oradea)
locul 5 - CLAUDIU (GHIPS) KUVI
locul 9 - ADI (RED) ROSU (Arad)
locul 9 - JOCK (cea mai mare surpriza ca nu a ajuns in finala)
locul 9 - CALIN (JOHN DOE)
locul 9 - ANDREI TOMA
locul 9 - JIVA
locul 9 - MARIUS HOROBA
locul 9 - CORNEL
locul 9 - COSTEL STOICA
A fost un concurs super cu meciuri super si de aceea in vederea concursurilor viitoare va urez
SA VA MEARGA DREPT LA TINTA !!!!!!!
Claudiu (GHIPS)
Sus In jos
costi

costi


Mesaje : 79
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 47
Localizare : Timisoara,Club Tequila

REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Empty
MesajSubiect: Re: REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA   REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 7:25 pm

salutare,

legat de ce ai zis de prezenta la regionala cred ca problema pentru majoritatea nu este lipsa de performanta si cu aceasta ocazie va provoc sa discutam cu colegii nostri (cei pe care nu ii vedem la regionale si stim ca in trecut faceau parte din acest gen de concursuri) pentru a afla adevaratele motive.

dupa o astfel de discutie am putea incerca sa gasim si o solutie, sper, oricum in prima faza va trebui sa discutam cu fiecare.

aceasta regionala as caracteriza-o: prezenta slaba, jocuri foarte frumoase, lipsa atmosfera, frunti incruntate ...

inainte pot spune cu certitudine ca aveam: prezenta buna, jocuri frumoase si super atmosfera!! va trebui sa le aducem din nou, altfel vom ramane aceasi si dupa cum stiti cu o randunica nu facem primavara...nu mai vad acea placere a jocului, am iesit si am plecat acasa!?

s-a intrebat vreodata cineva de ce fac acest lucru?la fel fac si alti colegi ai nostri, poate ar trebui sa ne punem aceasta intrebare...

rog cei care sunt implicati si doresc sa reusim in aceasta provocare sa fim implicati mai mult.

va astept la Tequila marti, nu va uitati partenerul incepator!!
Sus In jos
costi

costi


Mesaje : 79
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 47
Localizare : Timisoara,Club Tequila

REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Empty
MesajSubiect: Clasament regional   REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 7:40 pm

Loc Jucator General
1 Tiberiu Moiescu 160
2 Sorin Sodolescu 84
3 Bude Daniel 68
4 Claudiu Kuvi 62
5 Marius Horoba 59
6 Adi Paleu 57
7 Petre Serbanescu 49
8 Daniel Radoi 49
9 Claudiu Ursa 46
10 Costel Stoica 44
11 Ady Mihut 42
12 Ciprian Iordanescu 40
13 Cornel Sanduleac 28
14 Stanoiev Jiromir 24
15 Nemeth Tiberiu 19
16 Orgonas Mihai 16
17 Godja Florin 12
18 Bogdan Calin 11
19 Razvan 8
20 Toma Andrei 5
Sus In jos
costi

costi


Mesaje : 79
Data de inscriere : 10/12/2009
Varsta : 47
Localizare : Timisoara,Club Tequila

REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Empty
MesajSubiect: Re: REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA   REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 7:41 pm

sper ca am inttrodus corect datele, rog pe cei care se pricep sa imi spuna cum pot introduce un tabel? am incercat si nu am reusit, scuze daca am gresit cu ceva la clasament.

o seara placuta.
Sus In jos
clobeer

clobeer


Mesaje : 200
Data de inscriere : 08/12/2009
Varsta : 55
Localizare : timisoara

REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Empty
MesajSubiect: super clasamentul   REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 9:12 pm

Multumesc Costi am vrut si eu sa fac clasametul dar nu am fost sigur de punctajul acordat de federatie. Daca nu mai este forumul lui Tibi va cadea in sarcina noastra sa informam jucatorii de ce se intimpla in dartsul romanesc si mai ales la noi in zona de vest.
Ai dreptate chiar va trebui sa vorbim personal cu cei cu care inainte am fost obisnuiti pe la concursuri. Spre deosebire de noi la Bucuresti au fost 62 de barbati si aproape tot atitea femei cati am fost noi cu totul (13).Dar sa nu ne pierdem speranta si sa incercam sa ne adunam data viitoare cat mai multi.
Ne vedem marti la etapa doi DOUBLE MARATON TEQUILLA !!!
Claudiu
Sus In jos
micutzu

micutzu


Mesaje : 48
Data de inscriere : 15/12/2009
Localizare : Timisoara

REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Empty
MesajSubiect: Re: REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA   REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Icon_minitimeDum Ian 24, 2010 10:39 pm

Salutari...

Cat de curand posibil voi ingrosa si eu din nou randurile...poate cu forte proaspete, un coleg de echipa incepator Smile
Mai putin si voi fi din nou printre voi Very Happy ... nici nu va imaginati cat de greu este sa fi departe de ceva ce iubesti Smile ... mi-e dor de competitii ... de jocul de darts si tot ce inseamna el
Pacat insa ca prezenta la concursuri este tot asa de slaba Sad ... chiar nu stiu ce se intampla ...
Sa speram ca lucrurile is vor reveni la normal Smile

V-am salutat ... numai bine...si bafta la concursuri

ADY

PS: Felicitari primilor clasati dupa inca o etapa regionala Smile
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 107
Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Empty
MesajSubiect: afis tequila   REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Icon_minitimeMar Ian 26, 2010 1:21 pm

REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA 1-26-212
Sus In jos
http://forum.goo-dart.com
Admin
Admin
Admin


Mesaje : 107
Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 46
Localizare : Timisoara

REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Empty
MesajSubiect: Re: REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA   REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Icon_minitimeMar Ian 26, 2010 1:26 pm

Dupa cum vedeti am reusit intr-un final sa postez si afisul pentru concursul de la Tequila cheers
Clau poti sa faci clasamentele in execel si sa mi le trimiti pe mail si cand avem timp si acces la net iti explic si cum poti sa le postezi pana atunci pot sa le postez eu. Hai ne auzim diseara si iti explic mai multe Wink


DREPT LA TINTA !!!!!
Sus In jos
http://forum.goo-dart.com
RED

RED


Mesaje : 31
Data de inscriere : 15/12/2009
Varsta : 48
Localizare : ARAD

REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Empty
MesajSubiect: Re: REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA   REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Icon_minitimeMar Ian 26, 2010 8:58 pm

BRAVO DANI....SPARTANULE... ma bucur tare mult ca ai ajuns in primii 4....inseamna ca nu am pierdut degeaba la tine 4-6......pentru mine a fost un meci super ...chiar daca a fost mai putin urmarit....Clau sunt sigur ca daca l-ai fi urmarit l-ai fi pomenit pe site...(Dani poate sa confirme... Very Happy ..)....in rest ma bucur ca am fost printre voi......chiar daca am inghetat putin....bafta la antrenamente......(Dani ai 1-0 la meciurile directe......am sa tin evidenta.... lol! )....
Sus In jos
Continut sponsorizat





REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Empty
MesajSubiect: Re: REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA   REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA Icon_minitime

Sus In jos
 
REGIONAL NR 3 BANAT-CRISANA
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Concurs Regional I - Banat-Crisana
» REGIONALA NR 1 DIN BANAT-CRISANA
» REGIONALA NR 3 BANAT CRISANA
» CONCURS LA AS BANAT CRISANA
» REGIONALA NR 6 BANAT-CRISANA

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Timisoara Darts Corner :: ARHIVA-
Mergi direct la: